Get Adobe Flash player

Ogłoszenia Parafialne

Dnia 29 marca 2015 r., Niedziela Palmowa Męki Pańskiej

 1. Dzisiaj Niedziela Palmowa Męki Pańskiej, która rozpoczyna Wielki Tydzień, podczas każdej Mszy św. święcimy palmy na znak triumfalnego wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy.
 2. Przed każdą Mszą św. ministranci przed kościołem sprzedają piękne wykonane różnego rodzaju palmy. Dochód zasili fundusz ministrancki.
 3. Finał konkursów na najwyższą palmę oraz w konkurs na najbardziej oryginalną i pomysłową palmę po mszy św. o godzinie 11:00. Na zwycięzców czekają nagrody.
 4. Dzisiaj o godzinie 16:00 w naszym kościele odbędzie się Koncert Pasyjny. w wykonaniu artystów scen warszawskich. Na koncert zapraszają: Burmistrz Tarczyna Pani Barbara Galicz, Gminny Ośrodek Kultury i ks. Proboszcz Parafii w Tarczynie.
 5. Nabożeństwo Gorzkich Żali o godzinie 17:30. Serdecznie zapraszam. Za udział w nabożeństwie Gorzkich Żali można uzyskać raz w tygodniu odpust zupełny.
 6. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godzinie 18:00 i Msza święta wieczorna.
 7. Od Wielkiego Czwartku rozpoczynamy Tridum Paschalne: Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielka Sobota.
 8. W Wielki Czwartek uroczysta Msza św. o godzinie 18:00. Wielki Czwartek to dzień, w którym Pan Jezus wraz z Apostołami spożył Ostatnią Wieczerzę i ustanowił Sakrament Eucharystii i Sakrament Kapłaństwa. Podczas Mszy św. w Wielki Czwartek uderza się w dzwony na hymn „Chwała na wysokości Bogu”, po czym dzwony i organy milkną aż do rozpoczęcia Wigilii Paschalnej w Wielką Sobotę. Po Mszy św. w Wielki Czwartek przeniesienie Pana Jezusa do Ciemnicy na znak czuwania i modlitwy w Ogrodzie Oliwnym. Serdecznie zapraszam do Adoracji i Modlitwy. Kościół w Wielki Czwartek będzie otwarty do godziny 22:00.
 9. Wielki Piątek to dzień, w którym za nas umarł Pan Jezus. W Wielki Piątek kościół będzie otwarty od godziny 8:00 i będzie adoracja Pana Jezusa w ciemnicy. O godzinie 18:00 Nabożeństwo Wielkopiątkowe i Adoracja Krzyża i przeniesienie Pana Jezusa do grobu. Ofiary złożone podczas Adoracji Krzyża przeznaczone będą na renowację i utrzymanie Grobu Pana Jezusa w Jerozolimie. Zgodnie z naszą Wielowiekową tradycją post ścisły zachowujemy w Wielki Piątek aż do Rezurekcji Wielkanocnej. W Wielki Piątek kościół będzie otwarty do godziny 23:00.
 10. Wielka Sobota: Poświęcenie pokarmów w naszym kościele będzie od godziny 8:00 do godziny 14:00. Przed kościołem ministranci będą rozprowadzać wodę święconą. Natomiast święcenie pokarmów w terenie od godziny 9:00. Prosimy, aby mógł ktoś przyjechać po księdza. Jeden ksiądz. Janówek (u Pana sołtysa), Suchodół (Remiza Strażacka), Świętochów (jak w poprzednich latach) i Jeziorzany (u Pana sołtysa). Drugi ksiądz: Wola Przypkowska (Stara Szkoła), Grzędy (Świetlica Wiejska), Kotorydz (Remiza Strażacka), Józefowice (u Państwa Kucharskich) i Komorniki (u Pani Sołtys). Ofiary złożone podczas poświęcenia pokarmów przeznaczone będą na potrzeby naszej parafii. W Wielką sobotę uroczystości w naszym kościele rozpoczną się o godzinie 19:00. Przychodząc do kościoła wieczorem przynosimy ze sobą świece.
 11. W najbliższą niedzielę, Wielkanocną, Rezurekcja o godzinie 6:00, po uroczystej procesji Msza święta ofiarowana będzie w intencji wszystkich naszych Parafian i Gości, którzy przybędą do naszych rodzin.
 12. Zgodnie z naszą tradycją są zbierane ofiary na kwiaty do Grobu Pana Jezusa. W tym tygodniu dobrowolne ofiary złożyli mieszkańcy:Jeziorzan, Janówka i Grzęd; a także mieszkańcy bloków ul. Warszawska 3A i 3B,  Ks. Oszkiela 14A, 14B, 14C, os. Tarczynianka 1,  os. Ustronie 5,  ul. Ziółkowskiego 12A. Wszystkim ofiarodawcom składam serdeczne Bóg zapłać i tym, którzy trudząc się zbierali te ofiary: Pani Helenie Wojtaszczyk, Pani Genowefie Kucharskiej, Pani Marii Załuskiej, Pani Iwonie Kosmana, Pani Elżbiecie Krzemińskiej, Pani Wandzie Olszak, Pani Marii Głowackiej, Pani Barbarze Woźniak, Pani Barbarze Wójcik, Pani Halinie Waślińskiej oraz sołtysom: Panu Wiesławowi Pierzynie,  Pani Aleksandrze Sadowskiej, Pani Ryszardowi Surała. Za każdą okazaną pomoc składam serdeczne Bóg zapłać.
 13. Kancelaria w tym tygodniu będzie czynna od poniedziałku do środy włącznie. Wszelkie sprawy kancelaryjne bardzo proszę załatwić do środy. W sytuacjach losowych np. pogrzeb, proszę o kontakt z księdzem.

 

'