Get Adobe Flash player

Ogłoszenia Parafialne

Dnia 31 maja 2015 r. Dziewiąta niedziela zwykła, Uroczystość Trójcy Przenajświętszej

  1. Dziś podczas Mszy świętych o godzinach: 09:30 i 12:30 dzieci z klasy II Szkoły Podstawowej po raz pierwszy przyjmą Pana Jezusa w komunii świętej. Polecamy te dzieci naszym modlitwom.
  2. Tak jak tydzień temu informowałem, zmianie ulega porządek mszy świętych. Nie będzie Mszy św. o godzinie 11:00, natomiast będzie Msza św. o godzinie 16:00. Czyli, w niedzielę 31 maja porządek mszy świętych będzie następujący: : godz. 07:30, 09:30 (Komunijna), 12:30 (Komunijna), 16:00, 18:00.
  3. Dzisiaj kolejne nauki dla narzeczonych o godzinie 17:00. Spotkania na starej plebanii wejście od strony Kancelarii.
  4. Dzisiaj ostatnie nabożeństwo majowe o godzinie 17:30.
  5. Jutro pierwszego czerwca rozpoczynamy nabożeństwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Nabożeństwa czerwcowe w naszej Parafii odprawiane są w niedziele o godzinie 17:30 a dni powszednie po Mszy św. o godzinie 18:00.
  6. Jutro przypada Międzynarodowy Dzień Dziecka., nabożeństwo czerwcowe jutro ofiarowane będzie w intencji wszystkich dzieci.
  7. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy przed Mszą św. o godzinie 18:00, Msza święta wieczorna, nabożeństwo czerwcowe.
  8. W czwartek 4 czerwca, obchodzić będziemy Uroczystość Bożego Ciała. Msze święte w naszym kościele odprawiane będą o godzinie 7:30, 9:30 i 11:00. O godzinie 11:00 Msza święta ofiarowana będzie za parafian a po tej Mszy św. wyruszy z naszego kościoła procesja z Najświętszym Sakramentem ulicami naszego miasta. Procesja do czterech ołtarzy ustawionych na trasie procesji. Ołtarze stawione będą w tych samych miejscach. Procesja wyruszy z naszego kościoła i przejdzie ulicami: ks. Cz. Oszkiela, Ziółkowskiego, os. Ustronie, Komornicką, Grójecką i Rynek. Na Rynku naszego miasta przy rzeźbie Świętego Jana Pawła II.
  9. Zwracam się z serdeczną prośbą o udekorowanie okien i balkonów na trasie procesji.

10.  Od czwartku Bożego Ciała przez cały tydzień trwać będzie oktawa Bożego Ciała i odbywać się będzie codziennie procesja z Najświętszym Sakramentem, procesja na zewnątrz kościoła po Mszy św. o godzinie 18:00. Do udziału w procesjach zapraszamy  bielanki, ministrantów, siostry i braci z Żywego Różańca i wszystkich, którzy pragną uczcić Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie.

11.  W najbliższy piątek przypada pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź święta rano podczas Mszy świętych o godzinie 7:00 i 8:00, a po Mszy świętej o godzinie 8:00 księża udadzą się do chorych z Panem Jezusem, a po południu o godzinie 15:30 śpowiedź święta dla dzieci a o godzinie 16:00 Msza święta i później o godzinie 18:00 spowiedź i Msza święta, nabożeństwo czerwcowe i procesja. Z racji I piątku miesiąca i święta św. Józefa Rzemieślnika msze święte będą o godz. 7:00, 8:00, 10:00, 16:00 (dla dzieci) i 18:00. Spowiedź św. rano podczas wszystkich mszy św. i po południu dla dzieci od 15:30. W najbliższy piątek jest dyspensa od potraw mięsnych.

12.  Wczoraj w Archikatedrze Warszawskiej 22 diakonów otrzymało święcenia kapłańskie. Wraz z ks. Maciejem mieliśmy zaszczyt uczestniczyć w Mszy świętej, podczas której diakoni otrzymali święcenia kapłańskie. Jeden z tych nowo wyświęconych kapłanów ks. Jarosław Śledź, otrzymał nominację od ks. Kardynała do naszej Parafii jako wikariusz. I tak nowo wyświęcony ks. Jarosław odprawi ju z w najbliższy czwartek w Uroczystość Bożego Ciała Mszę świętą o godzinie 11:00, po procesji udzieli błogosławieństwa Prymicyjnego i każdy otrzyma od naszego księdza wikariusza obrazek prymicyjny. Jeden z naszych księży wikariuszy odejdzie z naszej parafii, ale który, jeszcze nie wiem. Jak będę wiedział, postaram się poinformować

'