Get Adobe Flash player

Ogłoszenia Parafialne

Dnia 24 stycznia 2016 r. Trzecia niedziela zwykła.

  1. W piątek 22 stycznia zakończyliśmy w naszej Parafii Wizytę Duszpasterską zwaną Kolędą, której celem było pobłogosławienie domu, rodziny i bliższe poznanie problemów nurtujących naszych parafian.

Serdecznie Dziękujemy tym wszystkim, którzy po nas przyjeżdżali i po zakończonej kolędzie odwozili na plebanię. Dziękujemy za trud i poświęcenie swojego czasu, niekiedy całej soboty. Wizyta księdza w wielu domach i mieszkaniach była wyczekiwana, widać było z jakim przeżyciem domownicy szczególnie dzieci spotykają się z kapłanem. Bardzo piękne jest świadectwo rodzin, które w swoich domach opiekują się starszymi, często chorymi rodzicami i dziadkami. To ważny przykład prawdziwej miłości dla innych. Były to przeważnie miłe spotkania, rozmowy. Dziękujemy za gościnność, byliśmy częstowani smacznymi posiłkami i często wracaliśmy do domu nie głodni. W naszej Parafii jest wiele rodzin bardzo związanych z kościołem i z naszą Parafią, gdzie rodzice wraz z dziećmi uczestniczą w niedzielnej Mszy świętej, a w dni powszednie pamiętają o pacierzu rano i wieczorem oraz znajdują czas na czytanie Pisma Świętego. Tacy rodzice i takie rodziny są chlubą i radością naszej Parafii. Ale z przykrością muszę stwierdzić, że są rodziny, które po kolędzie nie przyjęli księdza, które do kościoła nie uczęszczają. Kiedy zaś przychodzi pogrzeb, to proszą oczywiście o pogrzeb katolicki. Chodząc po kolędzie, przy tej okazji parafianie, którzy nas przyjmowali składali dobrowolne ofiary na spłatę naszego zadłużenia. Na spłatę naszego zadłużenia przeznaczone będą ofiary składane na tacę w każdą drugą niedzielę miesiąca. Liczę na to, że z pomocą Bożą i naszych parafian zadłużenie zostanie spłacone. Podczas kolędy przyjmowaliśmy zgłoszenia rodzin, które wyraziły chęć przyjęcia młodzieży w związku z Światowymi Dniami Młodzieży w 2016 roku. W naszym Tarczyńskim Dekanacie, zgodnie z poleceniem Księdza Kardynała Kazimierza Nycza, odpowiedzialnym za organizację ŚDM jest ksiądz Jarosław.

Jeszcze raz wszystkim naszym parafianom, za wszelką pomoc, życzliwość, w imieniu swoim i księdza Piotra, księdza Jarosława i księdza Pawła serdeczne Bóg zapłać składa ksiądz Proboszcz.

  1. Od jutra 25 stycznia Msze święte odprawiane będą o godzinie 7:00, 8:00 i 18:00. Także kancelaria będzie czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 16:00 – 17:00 a w sobotę w godzinach 9:00 – 10:00.
  2. Jutro zakończenie Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan
  1. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy przed Mszą św. o godzinie 18:00 i Msza święta wieczorna.
  2. W czwartek o godzinie 17:30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja w ciszy. O godzinie 18:00 Msza święta wieczorna.
  3. W najbliższy piątek o godzinie 18:00 Msza święta wieczorna i Koronka do Miłosierdzia Bożego.
  4. W naszej Parafii organizujemy Pielgrzymkę do Medjugorie w dniach 16 – 23 kwietnia 2016 roku. Osoby zainteresowane udziałem w tej pielgrzymce mogą się zgłaszać w zakrystii lub kancelarii.
'