Get Adobe Flash player

Kolęda 2017

 

W poniedziałek zakończyliśmy Wizytę Duszpasterska zwaną Kolędą, której celem było pobłogosławienie domu, rodziny i bliższe poznanie problemów nurtujących naszych parafian.
Serdecznie dziękujemy tym wszystkim, którzy po nas przyjeżdżali a po zakończonej kolędzie odwozili na plebanię. Dziękujemy za trud i poświęcenie wolnego czasu, czasem całej soboty. Dziękujemy tym wszystkim naszym parafianom, którzy nas przyjmowali, dzielili się swoimi  spostrzeżeniami odnośnie pracy w naszej Parafii, okazywali swoją gościnność, byliśmy częstowani smacznymi posiłkami. Wizyta księdza w wielu domach i mieszkaniach była wyczekiwana, było to widać, z jakim przeżyciem domownicy a szczególnie dzieci spotykają się z księdzem.
Bardzo piękne jest świadectwo tych rodzin, które opiekują się starszymi i często chorymi rodzicami i dziadkami. To piękny przykład prawdziwej miłości dla innych.
Są w naszej parafii rodziny bardzo związane z naszym Kościołem i Parafią, gdzie rodzice wraz z dziećmi uczestniczą w niedzielnej Mszy św. W tych rodzinach w dni powszednie pamięta się o pacierzu rano i wieczorem a w niedziele znajduje się czas na czytanie Pisma Świętego. Takie rodziny i tacy rodzice są chlubą i radością naszej Parafii.
Ale i z przykrością musimy powiedzieć, że są rodziny, które po kolędzie księdza nie przyjmują i do kościoła nie uczęszczają, Ale kiedy w takiej rodzinie przychodzi pogrzeb, to rodzina osoby zmarłej zgłasza się do kancelarii i proszą oczywiście o pogrzeb katolicki i wtedy rozmowa z rodziną osoby zmarłej jest nie przyjemna. Bo jeżeli ktoś za życia nie życzył sobie księdza, to po co tej osobie ksiądz po śmierci?
Jest w naszej Parafii także wspaniała młodzież, która z naszą Parafią jest związana i angażuje się w życie Parafii, w różnych grupach młodzieżowych. Ale są i tacy, którzy po przyjęciu sakramentu Bierzmowania do kościoła bardzo rzadko uczęszczają. Pamiętamy słowa naszego św. Jana Pawła II, który często mówił do młodzieży: „Wy, Droga młodzieży jesteście nadzieją Kościoła”.
Chodząc po kolędzie, przy tej okazji nasi parafianie, którzy nas przyjmowali składali dobrowolne ofiary na spłatę naszego zadłużenia, które po Kolędzie wynosi ok jednego tysiąca złotych. Tak jak było do tej pory w drugą niedzielę miesiąca ofiary złożone na tacę przeznaczone będą na prace gospodarcze w naszej Parafii. W tym roku planujemy ocieplenie z zewnątrz budynku, w którym mieszkają księża pracujący w naszej Parafii oraz planujemy kontynuowanie prac przy układaniu chodników na cmentarzu. Będziemy starali się robić tyle, na ile nas będzie stać. Liczymy, że z pomocą Bożą i naszych dobrych Parafian będziemy mogli się z tymi pracami porać. Na bieżąco będziemy zawsze Was informować. Jeszcze raz wszystkim naszym Parafianom, za wszelką życzliwość i pomoc w imieniu swoim jako proboszcza i księży Piotra, Pawła i Jarosława składam serdeczne Bóg zapłać.

Księża Parafii Tarczyn

'