Get Adobe Flash player

Kolęda 2018 zakończona

W sobotę zakończyliśmy Wizytę Duszpasterska zwaną Kolędą, której celem było pobłogosławienie domu, rodziny i bliższe poznanie problemów nurtujących naszych parafian.
Serdecznie dziękujemy tym wszystkim, którzy po nas przyjeżdżali a po zakończonej kolędzie odwozili na plebanię. Dziękujemy za trud i poświęcenie wolnego czasu, czasem całej soboty. Dziękujemy tym wszystkim naszym parafianom są wśród nich Wietnamczycy, Ukraińcy, którzy nas przyjmowali, dzielili się swoimi  spostrzeżeniami odnośnie pracy w naszej Parafii, okazywali swoją gościnność, byliśmy częstowani smacznymi posiłkami. Wizyta księdza w wielu domach i mieszkaniach była wyczekiwana, było to widać, z jakim przeżyciem domownicy a szczególnie dzieci spotykają się z księdzem.
Bardzo piękne jest świadectwo tych rodzin, które opiekują się starszymi i często chorymi rodzicami i dziadkami. To piękny przykład prawdziwej miłości dla innych.
Są w naszej parafii rodziny bardzo związane z naszym Kościołem i Parafią, gdzie rodzice wraz z dziećmi uczestniczą w niedzielnej Mszy św. W tych rodzinach w dni powszednie pamięta się o pacierzu rano i wieczorem a w niedziele znajduje się czas na czytanie Pisma Świętego. Takie rodziny i tacy rodzice są chlubą i radością naszej Parafii.
Ale i z przykrością musimy powiedzieć, że są rodziny, które po kolędzie księdza nie przyjmują i do kościoła nie uczęszczają, Ale kiedy w takiej rodzinie przychodzi pogrzeb, to rodzina osoby zmarłej zgłasza się do kancelarii i proszą oczywiście o pogrzeb katolicki i wtedy rozmowa z rodziną osoby zmarłej jest nie przyjemna. Bo jeżeli ktoś za życia nie życzył sobie księdza, to po co tej osobie ksiądz po śmierci?
Jest w naszej Parafii także wspaniała młodzież, która z naszą Parafią jest związana i angażuje się w życie Parafii, w różnych grupach młodzieżowych. Ale są i tacy, którzy po przyjęciu sakramentu Bierzmowania do kościoła bardzo rzadko uczęszczają. Pamiętamy słowa naszego św. Jana Pawła II, który często mówił do młodzieży: „Wy, Droga młodzieży jesteście nadzieją Kościoła”.
Chodząc po kolędzie, przy tej okazji nasi parafianie, którzy nas przyjmowali składali dobrowolne ofiary na spłatę naszego zadłużenia. Tak jak było do tej pory w drugą niedzielę miesiąca ofiary złożone na tacę przeznaczone będą na prace gospodarcze w naszej Parafii. Jeszcze raz wszystkim naszym Parafianom, za wszelką życzliwość i pomoc w imieniu swoim jako proboszcza i księży Mateusza i Jarosława składam serdeczne Bóg zapłać.

Księża Parafii Tarczyn

'