Dnia 31 grudnia 2017 r. Niedziela w oktawie Bożego Narodzenia – Święto Świętej Rodzinny Jezusa Maryi i Józefa.

1. W tym tygodniu w naszej Parafii kontynuujemy Wizytę Duszpasterską zwaną Kolędą, której celem jest pobłogosławienie domu, rodziny i bliższe poznanie problemów nurtujących naszych parafian. Bardzo prosimy aby każdego dnia mógł ktoś przyjechać po księdza (na godz. 16:30) i po zakończonej wizycie odwieść do domu. Rodzina, u której jest ksiądz odprowadza do sąsiadów. Na stole krzyż, zapalone świece, woda święcona, kropidło, Pismo Święte i ewentualnie zeszyt do lekcji religii. Ofiary złożone podczas kolędy będą przeznaczone na spłatę naszego zadłużenia
  2. Plan Kolędy:
    1. Wtorek 2 stycznia 2018  - ulica Mszczonowska; ulica Rynek i Niecała, Żytnia.
    2. Środa 3 stycznia 2018 – ulica 1-go Maja, Dolna i Miodowa; ulica Grójecka.
    3. Czwartek 4 stycznia 2018 – ulica Komornicka; ulica Reszki, Kółkowa.
  3. W tych dniach nie będzie czynna Kancelaria i nie będzie Mszy świętej o godzinie 17:00 i 18:00.
  4. Dzisiaj 31 grudnia, Msza święte o godzinie 18:00 będzie dziękczynno-błagalna za otrzymane łaski w kończącym się roku 2017 z prośbą o pomoc Bożą w Nowym Roku 2018. Po Mszy świętej wystawienie Najświętszego Sakrament i odśpiewanie hymnu „Ciebie Boga wysławiamy”
  5. W poniedziałek 1 stycznia 2018 – Święto Świętej Bożej Rodzicielki. Msze święte będą odprawiane jak w niedzielę.
  6. W najbliższy piątek przypada pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź od godziny 7:00, o godzinie 7:30 Msza święta, a dla dzieci spowiedź od godziny 16:00, Msza św. o 17:00 a o godzinie 18:00 Msza święta wieczorna i Koronka do Miłosierdzia Bożego. Księża udają cię do chorych z Panem Jezusem.
  7. W najbliższą sobotę 6 stycznia, obchodzić będziemy Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli, z racji uroczystości nie ma postu. Msze święte będą odprawiane jak w każdą niedzielę. Po każdej Mszy świętej będzie poświęcenie kredy i kadzidła. Kredę i kadzidło będzie można nabyć na stoliku przy wejściu do kościoła. Poświęconą kredą wypisujemy na drzwiach przy wejściu do domu pierwsze litery imion trzech Mędrców K+M+B 2017 na znak, że tu mieszka rodzina katolicka. Kadzidłem okadzamy mieszkanie i dom, aby wszyscy domownicy byli obdarzeni dobrym zdrowiem i błogosławieństwem Bożym.
  8. W sobotę 6 stycznia Burmistrz Tarczyna Barbara Galicz i Gminny Ośrodek Kultury w Tarczynie zapraszają na Świąteczny Spektakl Muzyczny Gminnego ośrodka Kultury w Tarczynie: „KOLĘDA WŚRÓD SADÓW”.
  9. W najbliższą niedzielę, pierwsza niedziela miesiąca, po Mszy świętej o godzinie 12:30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo różańcowe.
  10. Dyrektor, Rada Pedagogiczna i uczniowie Liceum Ogólnokształcącego w Tarczynie zapraszają na, który odbędzie się w GOK w Tarczynie 7 stycznia o godzinie 16:00.