Sobota, 31 lipca 2021 r.   (XVII tydzień Okresu Zwykłego)   św. Ignacego z Loyoli, kapłana - wspomnienie obowiązkowe

XVII niedziela zwykła,
25 lipca 2021 r.

Gdy nasycili głód i było im dobrze, postanowili obwołać Jezusa królem.
Ale Jezus idzie dalej i bierze ze sobą wybranych. Idziemy za Tobą, Panie, nie tylko dlatego, że dałeś chleb.

1. Decyzją ks. kard. Kazimierza Nycza Archidiecezja Warszawska włącza się w dzieło pomocy poszkodowanym w nawałnicach i powodziach w Polsce, Niemczech, Belgii i Holandii. Dziś po każdej Mszy Świętej będą zbierane ofiary na ten cel.
    2. Jutro jest wspomnienie św. Joachima i Anny - rodziców Najświętszej Maryi Panny. Modlimy się za naszych rodziców i dziadków.
    3. W środę 28 lipca o 18.00 jest nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
    4. W czwartek 29 lipca od 17.30 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja w ciszy.
    5. W najbliższą niedzielę 1 sierpnia jest 77 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Na Mszy Świętej o 18.00 będziemy modlić się za poległych w Powstaniu.
    6. Najbliższa niedziela jest pierwszą niedzielą miesiąca. Po Mszy Świętej o 12.30 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja.

W roku 2021 zapraszamy na wydarzenia:

(środa)
  Środa Popielcowa
Msze Święte o 7.30, 10.00, 17.00 i 18.00
14-17 marca   Parafialne rekolekcje wielkopostne
  Wielkanoc
(środa)
  Rozpoczęcie nabożeństw fatimskich
(sobota)
  Święcenia kapłańskie diakona Mariusza Balcerowicza
Świątynia Opatrzności Bożej w Warszawie, godz. 10.00
  Pierwsza Komunia Święta
godz. 9.00 i 11.00
  Msza Święta prymicyjna ks. Mariusza Balcerowicza
(czwartek)
  Boże Ciało

Sakramentu bierzmowania udzieli ks. bp Rafał Markowski
25 lipca
(niedziela)
  Poświęcenie pojazdów z racji wspomnienia św. Krzysztofa, patrona kierowców
6-7 sierpnia   Gościmy 309. Warszawską Pielgrzymkę Pieszą na Jasną Górę
  Uroczystość odpustowa Najświętszej Maryi Panny Różańcowej
Suma odpustowa o godz. 12.30
28-30 listopada
  Parafialne rekolekcje adwentowe
6 grudnia
(poniedziałek)
  Odpust patrona parafii, św. Mikołaja

I. W związku z udostępnianiem zawartości serwisu internetowego stosujemy się tzw. cookies, tj. informacje zapisywane przez serwery na urządzeniu końcowym użytkownika, które serwery mogą odczytać przy każdorazowym połączeniu się z tego urządzenia końcowego, może także używać innych technologii o funkcjach podobnych lub tożsamych z cookies. W niniejszym dokumencie, informacje dotyczące cookies mają zastosowanie również do innych podobnych technologii stosowanych w ramach naszych serwisów internetowych. Pliki cookies (tzw. "ciasteczka") stanowią dane informatyczne, w szczególności pliki tekstowe, które przechowywane są w urządzeniu końcowym użytkownika naszego serwisu internetowego. Cookies zazwyczaj zawierają nazwę domeny serwisu internetowego, z którego pochodzą, czas przechowywania ich na urządzeniu końcowym oraz unikalny numer.

1. dostosowania zawartości stron serwisu internetowego do preferencji użytkownika oraz optymalizacji korzystania ze stron internetowych; w szczególności pliki te pozwalają rozpoznać urządzenie użytkownika serwisu internetowego i odpowiednio wyświetlić stronę internetową, dostosowaną do jego indywidualnych potrzeb,

2. tworzenia statystyk, które pomagają zrozumieć, w jaki sposób użytkownicy serwisu korzystają ze stron internetowych, co umożliwia ulepszanie ich struktury i zawartości,

3. utrzymania sesji użytkownika serwisu internetowego (po zalogowaniu), dzięki której użytkownik nie musi na każdej podstronie serwisu ponownie wpisywać loginu i hasła,

4. dostarczania użytkownikom treści reklamowych bardziej dostosowanych do ich zainteresowań.

IV. W wielu przypadkach oprogramowanie służące do przeglądania stron internetowych (przeglądarka internetowa) domyślnie dopuszcza przechowywanie plików cookies w urządzeniu końcowym użytkownika. Użytkownicy serwisu mogą dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących plików cookies. Ustawienia te mogą zostać zmienione w szczególności w taki sposób, aby blokować automatyczną obsługę plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej bądź informować o ich każdorazowym zamieszczeniu w urządzeniu użytkownika serwisu internetowego. Szczegółowe informacje o możliwości i sposobach obsługi plików cookies dostępne są w ustawieniach oprogramowania (przeglądarki internetowej). Niedokonanie zmiany ustawień w zakresie cookies oznacza, że będą one zamieszczone w urządzeniu końcowym użytkownika, a tym samym będziemy przechowywać informacje w urządzeniu końcowym użytkownika i uzyskiwać dostęp do tych informacji.

Przeglądarka Opera

Przeglądarka Firefox