Czwartek, 17 października 2019 r.   (XXVIII tydzień Okresu Zwykłego)   św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika - wspomnienie obowiązkowe

Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe,

które w październiku odprawiane są codziennie o 17.30.

W poniedziałek, środę i piątek zapraszamy szczególnie dzieci,
a we wtorek i czwartek młodzież.

XXVIII Niedziela Zwykła,
13 października 2019 r.

Nie wystarczy wierzyć w Boga, trzeba wierzyć w Jezusa Chrystusa, który żyje w sakramentach, Słowie, w swoim Kościele.

1. Dziś jest ostatnie w tym roku nabożeństwo fatimskie. O 17.30 odmówimy tylko różaniec, a o 18.00 będzie Msza Święta. Nie będzie procesji.
  2. Dziś obchodzimy Dzień Papieski. Po każdej Mszy Świętej będą zbierane do puszek ofiary na stypendia dla zdolnej modzieży z ubogich rodzin. List pasterski Konferencji Episkopatu Polski z okazji nadchodzącego XIX Dnia Papieskiego.
  3. Dziś o 17.00 jest drugie spotkanie dla narzeczonych w szkole.
  4. Dziś po Mszy Świętej o 11.00 dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii Świętej otrzymają różańce.
  5. Nabożeństwa różańcowe odprawiane są o 17.30. W poniedziałek, środę i piątek zapraszamy szczególnie dzieci, a we wtorek i czwartek młodzież.
  6. W środę 16 października przypada 41. rocznica wyboru papieża św. Jana Pawła II.
  7. W sobotę 19 października obchodzimy wspomnienie bł. Jerzego Popiełuszki, kapłana, męczennika naszej archidiecezji.
  8. W sobotę 19 października o 9.00 będzie zbiórka młodszych ministrantów.
  9. W niedzielę 20 października obchodzimy niedzielę misyjną. Ofiary składane na tacę przeznaczone będą na misje katolickie.
  10. Wypominki roczne i jednorazowe za naszych bliskich zmarłych przyjmujemy w kancelarii i zakrystii.
  11. "Bóg zapłać" za dzisiejsze ofiary na spłatę naszego zadłużenia.

W roku 2019 zapraszamy na wydarzenia:

(niedziela)
  Uroczystość odpustowa Najświętszej Maryi Panny Różańcowej
Msze Święte według porządku niedzielnego
(niedziela)
  Na Mszy Świętej o 18.00 sakramentu bierzmowania naszej młodzieży udzieli ks. bp Michał Janocha
1-4 grudnia   Parafialne rekolekcje adwentowe
6 grudnia
(piątek)
  Święto św. Mikołaja
Zapraszamy na roraty o 6.45

I. W związku z udostępnianiem zawartości serwisu internetowego stosujemy się tzw. cookies, tj. informacje zapisywane przez serwery na urządzeniu końcowym użytkownika, które serwery mogą odczytać przy każdorazowym połączeniu się z tego urządzenia końcowego, może także używać innych technologii o funkcjach podobnych lub tożsamych z cookies. W niniejszym dokumencie, informacje dotyczące cookies mają zastosowanie również do innych podobnych technologii stosowanych w ramach naszych serwisów internetowych. Pliki cookies (tzw. "ciasteczka") stanowią dane informatyczne, w szczególności pliki tekstowe, które przechowywane są w urządzeniu końcowym użytkownika naszego serwisu internetowego. Cookies zazwyczaj zawierają nazwę domeny serwisu internetowego, z którego pochodzą, czas przechowywania ich na urządzeniu końcowym oraz unikalny numer.

1. dostosowania zawartości stron serwisu internetowego do preferencji użytkownika oraz optymalizacji korzystania ze stron internetowych; w szczególności pliki te pozwalają rozpoznać urządzenie użytkownika serwisu internetowego i odpowiednio wyświetlić stronę internetową, dostosowaną do jego indywidualnych potrzeb,

2. tworzenia statystyk, które pomagają zrozumieć, w jaki sposób użytkownicy serwisu korzystają ze stron internetowych, co umożliwia ulepszanie ich struktury i zawartości,

3. utrzymania sesji użytkownika serwisu internetowego (po zalogowaniu), dzięki której użytkownik nie musi na każdej podstronie serwisu ponownie wpisywać loginu i hasła,

4. dostarczania użytkownikom treści reklamowych bardziej dostosowanych do ich zainteresowań.

IV. W wielu przypadkach oprogramowanie służące do przeglądania stron internetowych (przeglądarka internetowa) domyślnie dopuszcza przechowywanie plików cookies w urządzeniu końcowym użytkownika. Użytkownicy serwisu mogą dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących plików cookies. Ustawienia te mogą zostać zmienione w szczególności w taki sposób, aby blokować automatyczną obsługę plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej bądź informować o ich każdorazowym zamieszczeniu w urządzeniu użytkownika serwisu internetowego. Szczegółowe informacje o możliwości i sposobach obsługi plików cookies dostępne są w ustawieniach oprogramowania (przeglądarki internetowej). Niedokonanie zmiany ustawień w zakresie cookies oznacza, że będą one zamieszczone w urządzeniu końcowym użytkownika, a tym samym będziemy przechowywać informacje w urządzeniu końcowym użytkownika i uzyskiwać dostęp do tych informacji.

Przeglądarka Opera

Przeglądarka Firefox