Sobota, 15 sierpnia 2020 r.   (XIX tydzień Okresu Zwykłego)   Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny - uroczystość

XIX niedziela zwykła,
9 sierpnia 2020 r.

Pan Jezus chce nam dziś powiedzieć, że ci, którzy za Nim poszli, spotkają się z czymś, co nie mieści się w wymiarach natury, przyrody, zdrowego rozsądku i doświadczenia. W wierze jest miejsce na cudowny udział Boga w naszym życiu.

1. W środę 12 sierpnia o 18.00 będzie nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  2. We czwartek 13 sierpnia o 17.30 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja w ciszy.
  3. We czwartek jest 13 sierpnia. Zapraszamy na Mszę Świętą o 18.00 i nabożeństwo fatimskie z różańcem i procesją wokół kościoła z figurą Matki Bożej Fatimskiej. Przynosimy świece.
  4. W sobotę 15 sierpnia jest uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Msze Święte będą odprawiane według porządku niedzielnego. Po każdej Mszy Świętej będzie błogosławieństwo ziół i kwiatów.
  5. W niedzielę 16 sierpnia we wszystkich kościołach Archidiecezji Warszawskiej jest zbiórka do puszek na pomoc Libanowi i Dzień solidarności z mieszkańcami Bejrutu. Ofiary będą zbierane po każdej Mszy Świętej.

W roku 2020 zapraszamy na wydarzenia:

(środa)
Msza Święta prymicyjna ks. Konrada Jasińskiego
26 lipca
(niedziela)
  Poświęcenie pojazdów z racji wspomnienia św. Krzysztofa, patrona kierowców
6-7 sierpnia   Gościmy 309. Warszawską Pielgrzymkę Pieszą na Jasną Górę
  Dożynki gminne
  Uroczystość odpustowa Najświętszej Maryi Panny Różańcowej
Suma odpustowa o godz. 12.30
  Sakrament bierzmowania na Mszy Świętej o godz. 18.00
- 1 grudnia
  Parafialne rekolekcje adwentowe
6 grudnia
  Odpust patrona parafii, św. Mikołaja

I. W związku z udostępnianiem zawartości serwisu internetowego stosujemy się tzw. cookies, tj. informacje zapisywane przez serwery na urządzeniu końcowym użytkownika, które serwery mogą odczytać przy każdorazowym połączeniu się z tego urządzenia końcowego, może także używać innych technologii o funkcjach podobnych lub tożsamych z cookies. W niniejszym dokumencie, informacje dotyczące cookies mają zastosowanie również do innych podobnych technologii stosowanych w ramach naszych serwisów internetowych. Pliki cookies (tzw. "ciasteczka") stanowią dane informatyczne, w szczególności pliki tekstowe, które przechowywane są w urządzeniu końcowym użytkownika naszego serwisu internetowego. Cookies zazwyczaj zawierają nazwę domeny serwisu internetowego, z którego pochodzą, czas przechowywania ich na urządzeniu końcowym oraz unikalny numer.

1. dostosowania zawartości stron serwisu internetowego do preferencji użytkownika oraz optymalizacji korzystania ze stron internetowych; w szczególności pliki te pozwalają rozpoznać urządzenie użytkownika serwisu internetowego i odpowiednio wyświetlić stronę internetową, dostosowaną do jego indywidualnych potrzeb,

2. tworzenia statystyk, które pomagają zrozumieć, w jaki sposób użytkownicy serwisu korzystają ze stron internetowych, co umożliwia ulepszanie ich struktury i zawartości,

3. utrzymania sesji użytkownika serwisu internetowego (po zalogowaniu), dzięki której użytkownik nie musi na każdej podstronie serwisu ponownie wpisywać loginu i hasła,

4. dostarczania użytkownikom treści reklamowych bardziej dostosowanych do ich zainteresowań.

IV. W wielu przypadkach oprogramowanie służące do przeglądania stron internetowych (przeglądarka internetowa) domyślnie dopuszcza przechowywanie plików cookies w urządzeniu końcowym użytkownika. Użytkownicy serwisu mogą dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących plików cookies. Ustawienia te mogą zostać zmienione w szczególności w taki sposób, aby blokować automatyczną obsługę plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej bądź informować o ich każdorazowym zamieszczeniu w urządzeniu użytkownika serwisu internetowego. Szczegółowe informacje o możliwości i sposobach obsługi plików cookies dostępne są w ustawieniach oprogramowania (przeglądarki internetowej). Niedokonanie zmiany ustawień w zakresie cookies oznacza, że będą one zamieszczone w urządzeniu końcowym użytkownika, a tym samym będziemy przechowywać informacje w urządzeniu końcowym użytkownika i uzyskiwać dostęp do tych informacji.

Przeglądarka Opera

Przeglądarka Firefox