Sobota, 31 lipca 2021 r.   (XVII tydzień Okresu Zwykłego)   św. Ignacego z Loyoli, kapłana - wspomnienie obowiązkowe

XVII niedziela zwykła,
25 lipca 2021 r.

Gdy nasycili głód i było im dobrze, postanowili obwołać Jezusa królem.
Ale Jezus idzie dalej i bierze ze sobą wybranych. Idziemy za Tobą, Panie, nie tylko dlatego, że dałeś chleb.

1. Decyzją ks. kard. Kazimierza Nycza Archidiecezja Warszawska włącza się w dzieło pomocy poszkodowanym w nawałnicach i powodziach w Polsce, Niemczech, Belgii i Holandii. Dziś po każdej Mszy Świętej będą zbierane ofiary na ten cel.
    2. Jutro jest wspomnienie św. Joachima i Anny - rodziców Najświętszej Maryi Panny. Modlimy się za naszych rodziców i dziadków.
    3. W środę 28 lipca o 18.00 jest nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
    4. W czwartek 29 lipca od 17.30 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja w ciszy.
    5. W najbliższą niedzielę 1 sierpnia jest 77 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Na Mszy Świętej o 18.00 będziemy modlić się za poległych w Powstaniu.
    6. Najbliższa niedziela jest pierwszą niedzielą miesiąca. Po Mszy Świętej o 12.30 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja.