Czwartek, 25 lutego 2021 r.   (I tydzień Wielkiego Postu)

I niedziela Wielkiego Postu,
 21 lutego 2021 r.

Pustynia dla nas to oddalenie, osobność. Czas, by dać odpowiedź zupełnie samemu na wiele pytań.
Pan Jezus chce, żeby zachować swobodę wobec chleba, tytułów i urzędów. Z tego wynika wolność i pokój.

1. Dziś nabożeństwo Gorzkich żali z kazaniem pasyjnym będzie o 17.15.
    2. Dziś ofiary składane na tacę będą przeznaczone na seminarium duchowne w Warszawie.
    3. W środę 24 lutego o 18.00 jest nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
    4. W czwartek 25 lutego po Mszy Świętej o 17.00 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja w ciszy.
    5. W piątek 26 lutego będzie droga krzyżowa po Mszy Świętej o 17.00 oraz po Mszy Świętej o 18.00.
    6. Za udział w drodze krzyżowej i Gorzkich żalach można zyskać odpust zupełny.
    7. Najbliższa niedziela 28 lutego jest dniem modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami. Po każdej Mszy Świętej będzie zbiórka ofiar do puszek na rzecz dzieła pomocy misjonarzom "Ad Gentes".
    8. Zwracam się z serdeczną prośbą do Pań i Panów, którzy służyli pomocą w zbieraniu ofiar na kwiaty do grobu Pana Jezusa, o podjęcie tej posługi również w tym roku. W zakrystii są upoważnienia. Za okazaną życzliwość i pomoc składam serdeczne "Bóg zapłać".