Niedziela, 07 czerwca 2020 r.   (X tydzień Okresu Zwykłego)   Najświętszej Trójcy - uroczystość

Uroczystość Najświętszej Trójcy,
7 czerwca 2020 r.

Przeznaczeniem wszystkich ludzi jest być z Bogiem, w Bogu i dla Boga.
Istotą potępienia jest odłączenie siebie od Boga. To nie Bóg odrzuca człowieka, lecz człowiek rezygnuje z bliskości Boga.

1. Dziś jest pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszy Świętej o 12.30 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja.
  2. W czwartek 11 czerwca jest Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało). Msze Święte będą odprawiane o 7.30, 9.30, 11.00, 12.30 i 18.00. Msza Święta o 12.30 będzie Mszą Świętą prymicyjną ks. Konrada Jasińskiego. Ponieważ nie ma w tym roku procesji do czterech ołtarzy, po Mszy Świętej o 12.30 będzie procesja eucharystyczna wokół kościoła, a po niej uroczyste błogosławieństwo prymicyjne ks. Konrada.
  3. Od Bożego Ciała przez cały tydzień trwać będzie oktawa Bożego Ciała i codziennie będzie procesja wokół kościoła po Mszy Świętej o 17.00. Zapraszamy do udziału i adoracji Pana Jezusa.
  4. W sobotę 13 czerwca nabożeństwo fatimskie połączone będzie z Mszą Świętą o 17.00 i oktawą Bożego Ciała.
  5. Nabożeństwo czerwcowe w tym tygodniu odprawiane jest o 17.30 w ramach oktawy Bożego Ciała.
  6. Dziekuję bardzo naszym Braciom Strażakom z Tarczyna, Kotorydza i Suchodołu za pomoc w sprzątaniu naszej świątyni.
  7. "Bóg zapłać" za ofiary indywidualne wpłacane na nasze konto parafialne.