Niedziela, 03 marca 2024 r.   (III tydzień Wielkiego Postu)

III niedziela Wielkiego Postu,
3 marca 2024 r.

Jezus mówi, że nie umiera, ale tylko zmieni się sposób istnienia. Na dowód prawdziwości nauki odda życie ziemskie i sam je później weźmie. To zmienia całe widzenie człowieka i świata. Budujesz swoje życie. Czy budujesz na czas wieczny?

1. Dziś jest pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszy Świętej o 12.30 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja. Po Mszy Świętej będzie spotkanie Kół Żywego Różańca z konferencją.
  2. Dziś o 17.15 jest nabożeństwo Gorzkich żali z kazaniem pasyjnym.
  3. W tym tygodniu, w poniedziałek, wtorek i środę, będą się odbywały rekolekcje dla dzieci i młodzieży według ustalonego porządku przekazanego dzieciom i młodzieży. Pamiętajmy w modlitwie o naszych dzieciach.
  4. W środę 6 marca rozpoczną się dla chętnych 33-dniowe rekolekcje przygotowujące do aktu oddania się Matce Bożej. Materiały na każdy dzień możemy znaleźć na stronie: Rekolekcje ODDANIE33. Do rekolekcji zachęcamy i tych, którzy już je przeżyli, aby odnowili swoje zawierzenie. Co tydzień w piątek o 18.00 na Mszy Świętej będzie podsumowanie kolejnego tygodnia rekolekcji. W tym tygodniu będzie to w piątek 8 marca na Mszy Świętej o 18.00.
  5. W środę 6 marca o 18.00 jest nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  6. W czwartek 7 marca po Mszy Świętej o 18.00 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja w ciszy do 20.00.
  7. W piątek 8 marca droga krzyżowa będzie po Mszy Świętej o 17.00 (szczególnie zapraszamy dzieci) i po Mszy Świętej o 18.00 (młodzież i dorośli).
  8. W najbliższy piątek 8 marca organizujemy 24-godzinne rozważanie Męki Pańskiej. Pan Jezus powiedział św. Faustynie "Jedna godzina rozważania mojej bolesnej męki większą zasługę ma aniżeli cały rok biczowania się aż do krwi; rozważanie moich bolesnych ran jest dla ciebie z wielkim pożytkiem, a mnie sprawia wielką radość". Rozważanie i adoracja rozpocznie się w najbliższy piątek o 19.00 i zakończy się w sobotę o 17.00.
  9. W najbliższą sobotę 9 marca o 10.00 w szkole będzie spotkanie wszystkich ministrantów.
  10. W najbliższą niedzielę 10 marca rozpoczynamy rekolekcje parafialne. Poprowadzi je ks. dr Maciej Raczyński-Rożek, wykładowca na Akademii Katolickiej w Warszawie. Rekolekcje będą trwały do środy. W poniedziałek, wtorek i środę spotkania rekolekcyjne będą o 7.30, 10.00, 12.00, 17.00 i 19.00. Spowiadamy w środę.
  11. Jutro, 4 marca, jest święto św. Kazimierza, królewicza. Modlimy się za naszego Solenizanta, ks. kardynała Kazimierza Nycza, który 17 lat temu otrzymał nominację na Arcybiskupa warszawskiego.
  12. Składam serdeczne "Bóg zapłać" za ofiary składane na kwiaty do grobu Pana Jezusa i wystrój kościoła na Święta Wielkanocne. Dziękuję mieszkańcom: os. Tarczynianka bl. 2 i 6; os. Ustronie bl. 5, 7 i 9; ul. Owocowa bl. 5; ul. Oszkiela bl. 14, 14a i 14b; ul. Warszawska bl. 3a i 3b; Komornik i Kolonii Komorniki.
  13. 15 marca w piątek organizujemy Ekstremalną Drogę Krzyżową. Rozpoczniemy ją o 20.00 sprzed kościoła. Droga krzyżowa ma 10 km i będzie wokół Tarczyna. Potrwa około 3 godzin. Trzeba będzie mieć latarki i światła odblaskowe. Zapraszamy.