Czwartek, 01 czerwca 2023 r.   (VIII tydzień Okresu Zwykłego)   Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana - święto

Ogłoszenia parafialne

Niedziela Zesłania Ducha Świętego,
28 maja 2023 r.

W skupieniu i w ciszy czekania przygotował się Kościół na dzisiejszy dzień. Apostołowie i Maryja na modlitwie otworzyli serca na dopełnienie tego, co miało ogarnąć świat. Rodzą się nowi ludzie Ducha. Czy to są też twoje narodziny?

 

 1. Dziś po Mszy Świętej o 9.30 będzie spotkanie Apostolatu Maryjnego.
 2. Dziś na Mszy Świętej o 11.00 dzieci przeżywają swoją rocznicę I Komunii św.
 3. Dziś po Mszy Świętej o 18.00 będzie w szkole spotkanie kandydatów do bierzmowania.
 4. Jutro jest święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła.
 5. W środę 31 maja o 18.00 jest nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 6. W czwartek 1 czerwca  jest święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Po Mszy Świętej o 18.00 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja w ciszy do 20.00.
 7. Najbliższy piątek 2 czerwca to pierwszy piątek miesiąca. Spowiadamy rano od 7.00 i po południu od 16.30.
 8. Najbliższa sobota, 3 czerwca, jest pierwszą sobotą miesiąca. Zapraszamy na nabożeństwo pierwszych sobót miesiąca. O 7.30 będzie Msza Święta, potem odmówimy różaniec i będzie 15 minut rozmyślania według objawień Matki Bożej w Fatimie.
 9. W przyszłą niedzielę 4 czerwca w naszej parafii będzie I Komunia św. dzieci z klasy 3a i 3b na Mszy Świętej o 11.00. Zmieniamy porządek Mszy Świętej - zamiast o 12.30 będzie o 13.00.
 10. Próby dzieci przystępujących do I Komunii św. będą w poniedziałek, wtorek i środę o 18.45. Spowiedź dla dzieci i rodziców będzie w piątek od 16.00.
 11. Najbliższa niedziela jest uroczystością Trójcy Przenajświętszej. Kończy się okres Komunii wielkanocnej nakazanej III przykazaniem kościelnym "Przynajmniej raz w roku, w okresie wielkanocnym, przyjąć Komunię świętą". Nowe brzmienie pięciu przykazań kościelnych.
 12. Najbliższa niedziela 4 czerwca jest Świętem Dziękczynienia. Po każdej Mszy Świętej zbierane będą ofiary na budowę Świątyni Opatrzności Bożej. Słowo Arcybiskupa Metropolity Warszawskiego przed XVI Świętem Dziękczynienia.
 13. W niedzielę 4 czerwca po Mszy Świętej o 13.00, z racji pierwszej niedzieli miesiąca, będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja. Po adoracji będzie spotkanie Kół Żywego Różańca z konferencją.
 14. Od czwartku 1 czerwca rozpoczynamy nabożeństwo czerwcowe. Będzie ono odprawiane w naszym kościele codziennie o 17.30.
 15. W czwartek 8 czerwca jest uroczystość Bożego Ciała. Jak co roku procesja będzie do czterech ołtarzy. Przejdziemy ulicami: Oszkiela, Ziółkowskiego, Komornicką, Grójecką na Rynek. Proszę o przygotowanie ołtarzy.
 16. W związku z procesją Bożego Ciała zwracamy się z prośbą, jeśli ktoś może, o przynoszenie płatków kwiatów potrzebnych do sypania w czasie procesji. Można je zostawić w zakrystii.
 17. Wczoraj w katedrze warszawskiej ks. kard. Kazimierz Nycz wyświęcił 14 nowych kapłanów. Ksiądz Kardynał mianował ks. Tomasza Wyszyńskiego wikariuszem naszej parafii. Obejmie swoje obowiązki od 26 sierpnia.