Środa, 23 września 2020 r.   (XXV tydzień Okresu Zwykłego)   św. O. Pio, zakonnika - wspomnienie dowolne

XXV niedziela zwykła,
 20 września 2020 r.

Pracować bez rozgłosu, na zapleczu instytucji.
Takim pracownikom powierza Bóg wyjątkowo trudne odcinki, gdzie trzeba siebie samego, nie tylko coś, ale wszystko poświęcić.
Spróbujmy uczciwie pracować.

1. Wczoraj i dziś grupa 70 dzieci przystąpiła w naszej parafii do Pierwszej Komunii Świętej. Dziękuję rodzicom za ubranie kościoła, zaangażowanie i dar ołtarza.
  2. Dziś po Mszy Świętej o 18.00 będzie spotkanie młodzieży, która przyjmie sakrament bierzmowania 15 listopada. Tego dnia będzie w naszej parafii wizytacja kanoniczna. Wizytował będzie ks. bp Piotr Jarecki.
  3. Jutro, 21 września, jest święto Świętego Mateusza Apostoła. Pamiętamy w naszych modlitwach o naszym Solenizancie, ks. Mateuszu.
  4. W środę 23 września o 18.00 jest nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  5. We czwartek 24 września o 17.30 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja w ciszy.
  6. W najbliższą niedzielę 27 września po Mszy Świętej o 9.30 będzie spotkanie Apostolatu Maryjnego w sali w szkole.
  7. W najbliższą niedzielę 27 września po Mszy Świętej o 18.00 będzie spotkanie Rady Parafialnej na plebanii.
  8. Składam serdeczne "Bóg zapłać" za ofiary złożone tydzień temu na spłatę naszego długu. "Bóg zapłać" za ofiary złożone dziś na Seminarium Duchowne w Warszawie.
  9. Dziękujemy ks. Bartoszowi Tarnawskiemu, klerykowi IV roku seminarium w Warszawie, za posługę w naszej parafii w czasie swoich praktyk, które kończy we wtorek. Modlimy się o dar kapłaństwa dla Niego.