Niedziela, 03 grudnia 2023 r.   (XXXV tydzień Okresu Zwykłego)  

Ogłoszenia parafialne

I niedziela Adwentu,
3 grudnia 2023 r.

Co ukażę Panu, kiedy przyjdzie? Liturgia Adwentu chce obudzić nas, utrudzonych codziennością, abyśmy podnieśli oczy i zobaczyli, że Pan jest blisko, że dziś w spotkaniu pomaga wiara, ale niedługo w sposób fizyczny spotkamy się z Bogiem.

 

 1. Dziś ofiary składane na tacę przeznaczone będą na nasze Seminarium Duchowne w Warszawie.
 2. Dziś jest pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszy Świętej o 12.30 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu. Potem będzie spotkanie Kół Żywego Różańca z konferencją.
 3. Jutro jest pierwszy poniedziałek miesiąca. Msza Święta o 18.00 będzie odprawiona za naszych zmarłych. Wypominki będą czytane od 17.30.
 4. Od jutra rozpoczynamy roraty, które będą odprawiane codziennie o 6.45. W poniedziałek, środę i piątek o 18.00 będą roraty dla dzieci. Zapraszamy na roraty z lampionami.
 5. Na Mszy Świętej roratniej dla dzieci będzie losowanie figury Matki Bożej. Prosimy dzieci, aby na serduszkach napisały spełniony dobry uczynek i podpisane serduszko przyniosły na Mszę Świętą roratnią.
 6. W środę 6 grudnia jest odpust ku czci św. Mikołaja, patrona naszej parafii. Uczestnicząc we Mszy Świętej, przyjmując Komunię św., będąc w stanie łaski, można zyskać odpust.
 7. W środę 6 grudnia o 18.00 jest nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 8. W czwartek 7 grudnia po Mszy Świętej o 18.00 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja w ciszy do 20.00.
 9. W piątek 8 grudnia jest uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze Święte będą odprawiane o 6.45, 12.00 (w Godzinę Łaski), 17.00 i 18.00. Na Mszę Świętą o 18.00 zapraszamy wszystkich rodziców, którzy podjęli modlitwę różańcową za swoje dzieci. Będzie odnowienie przyrzeczeń i rozdanie grafiku, którą dziesiątkę różańca w kolejnych miesiącach 2024 r. należy odmawiać.
 10. Z racji uroczystości, w piątek można spożywać pokarmy mięsne.
 11. W sobotę 9 grudnia o 10.00 w szkole będzie spotkanie ministrantów i lektorów.
 12. W najbliższą niedzielę 10 grudnia rozpoczynamy w naszej parafii rekolekcje adwentowe. Rekolekcje poprowadzi ks. Krzysztof Woźniak, proboszcz w Kędzierówce. Spotkania będą w poniedziałek i wtorek o: 6.45 (roraty), 10.00, 12.00, 17.00 i 19.00. Spowiadamy we wtorek.
 13. W niedzielę 10 grudnia odbędzie się przed kościołem kiermasz dekoracji świątecznych, bożonarodzeniowych wykonanych przez osoby niepełnosprawne ze Środowiskowego Domu Samopomocy Katolickiego Stowarzyszenia Niepełnosprawnych w Podkowie Leśnej. Dochód ze sprzedaży prac będzie przeznaczony na materiały potrzebne do terapii.
 14. W najbliższą niedzielę 10 grudnia będzie można nabywać świece Caritas.
 15. W tym tygodniu p. Marcin, organista będzie roznosił opłatki mieszkańcom: w poniedziałek w Kotorydzu, we wtorek w Grzędach i Janówku, w środę w Woli Przypkowskiej, w czwartek w Mariance, Drozdach i Suchodole, w piątek w Jeziorzanach i Świętochowie, w sobotę w Józefowicach, Kolonii Komorniki i Kolonii Jeziorzany. 
 16. Organizujemy wyjazd na seminaryjną sztukę teatralną, która będzie 16 grudnia o 16.00 w Seminarium w Warszawie. Tytuł sztuki "Nieuleczalni". To historia dwóch braci na pozór bardzo różnych, a w istocie bardzo do siebie podobnych. Koszt wyjazdu to 25 zł. Zapisy u ks. Mariusza.