Poniedziałek, 20 maja 2024 r.   (VII tydzień Okresu Zwykłego)   Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła - święto

Niedziela Zesłania Ducha Świętego,
19 maja 2024 r.

Rodzi się pobożność serca, przebaczająca miłość, dar zbawienia. Przyjście Ducha Świętego jest łaską daną dla wszystkich ludów i narodów. Nastał czas miłości Boga, która jest darem i szansą dla wszystkich.

1. Dziś po Mszy Świętej o 9.30 będzie spotkanie Apostolatu Maryjnego.
  2. Jutro jest święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła. Rozpoczyna się okres zwykły w ciągu roku.
  3. W środę 22 maja o 18.00 jest nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  4. W czwartek 23 maja jest święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Po Mszy Świętej o 18.00 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja w ciszy do 20.00.
  5. Najbliższy piątek 24 maja jest dniem modlitw za Kościół w Chinach.
  6. W przyszłą niedzielę 26 maja w naszej parafii będzie I Komunia św. na Mszy Świętej o 11.00. Zmieniamy porządek Mszy Świętej - zamiast o 12.30 będzie o 13.00.
  7. Próby dzieci przystępujących do I Komunii św. będą w poniedziałek, wtorek i środę o 18.30. Spowiedź dzieci będzie w piątek od 16.00.
  8. Najbliższa niedziela 26 maja jest uroczystością Trójcy Przenajświętszej. Kończy się okres Komunii wielkanocnej nakazanej III przykazaniem kościelnym "Przynajmniej raz w roku, w okresie wielkanocnym, przyjąć Komunię świętą".
  9. W najbliższą sobotę 25 maja o 10.00 w katedrze warszawskiej będą święcenia kapłańskie. Wśród kandydatów do święceń jest diakon Tomasz Jakubowski, który odbywał w naszej parafii 3 lata temu swoją roczną praktykę. Polecamy modlitwie diakonów, którzy dziś rozpoczynają swoje rekolekcje przed święceniami kapłańskimi. Ksiądz Tomasz odprawi swoją Mszę prymicyjną u nas 2 czerwca o 12.30.
  10. Nabożeństwo majowe odprawiane jest w naszym kościele codziennie o 17.30.
  11. W związku z procesją Bożego Ciała zwracamy się z prośbą, jeśli ktoś może, o przynoszenie płatków kwiatów do sypania w czasie procesji. Można je zostawić w zakrystii.