Dnia 17 września 2017 r. Dwudziesta czwarta niedziela zwykła.

1. W poniedziałek 18 września, przypada święto św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona Polski, a także patrona młodzieży.
  2. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy przed Mszą św. o godzinie 18:00 i Msza święta wieczorna.
  3. W środę 20 września po Mszy świętej o godzinie 18:00 odbędzie się w kościele spotkanie dla młodzieży z III klasy gimnazjów z poza Tarczyna celem przygotowania do Sakramentu Bierzmowania. Na spotkanie zaprasza ksiądz Jarosław.
  4. W czwartek przypada Święto św. Mateusza Apostoła Ewangelisty, o godzinie 17:30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja w ciszy. O godzinie 18:00 Msza święta wieczorna w intencji księdza Mateusza o błogosławieństwo Boże i potrzebne łaski w posłudze w naszej Parafii. Po Mszy spotkanie dla Ministrantów starszych.
  5. W piątek o godzinie 18:00 Koronka do Miłosierdzia Bożego i Msza święta wieczorna.
  6. W sobotę o godzinie 10:00 spotkanie kandydatów na ministrantów a o godzinie 10:30 spotkanie ministrantów ze szkoły podstawowej, o 11:30 spotkanie Misji św. Tereski od Dzieciątka Jezus.
  7. W najbliższą niedzielę o godzinie 10:30 będzie spotkanie modlitewne dla Apostolatu Maryjnego.
  8. W najbliższą niedzielę odbędzie się na Jasnej Górze 33. Ogólnopolska Pielgrzymka Małżeństw i Rodzin. Centralnym punktem pielgrzymki będzie Msza święta z odnowieniem przyrzeczeń małżeńskich. W łączności z Jasną Górą także w kościołach całej Polski, a więc i naszej parafii, podczas każdej Mszy świętej dokonamy odnowienia przyrzeczeń małżeńskich. Małżonkowie otrzymują błogosławieństwo poprzez nałożenie rąk kapłańskich, modlitwę w ciszy i pamiątkowy obrazek.
  9. Po Mszy św. o godzinie 18:00 spotkanie biblijne z księdzem Jarosławem.
  10. W niedzielę 1. października, będzie to pierwsza niedziela miesiąca, a w naszej parafii będziemy obchodzić odpust ku czci Matki Bożej Różańcowej. Uroczystą Mszę świętą o godzinie 12:00 odprawi i wygłosi słowo Boże ks. Mateusz – będzie to Masz Prymicyjna. Po mszy świętej odbędzie się procesja Eucharystyczna na zewnątrz kościoła. Do działu w procesji zapraszamy bielanki, ministrantów, lektorów, siostry i braci z Żywego Różańca, panów z asysty kościelnej do niesienia chorągwi i wszystkich naszych parafian. Na zakończenie uroczystości ks. Mateusz udzieli wszystkim indywidualnego błogosławieństwa prymicyjnego.
  11. Dziękujemy za ofiary złożone w poprzednią niedzielę, które zostały przeznaczone na spłatę naszego zadłużenia.
  12. Wczoraj nasza Schola Młodzieżowa zajęła pierwsze miejsce na Przeglądzie Scholi i Zespołów Młodzieżowych Laudate Dominum 2017. Przypominamy, że próby są we wtorki o godzinie 18:00.
  13. Od jutra przyjmujemy intencje Mszy św. na 2018 rok. W przyszłym roku będzie w każdą niedzielę o godzinie 12:30 Msza św. „zbiorowa”.