Sobota, 20 kwietnia 2024 r.   (III tydzień Okresu Wielkanocnego)   św. Agnieszki z Montepulciano, dziewicy i zakonnicy - wspomnienie dowolne

7 maja 2023

Msza Święta prymicyjna ks. Huberta Jerzego Górzyńskiego

7 maja 2023 r. o 12.30 nasz parafianin, ks. Hubert Górzyński odprawił pierwszą Mszę Świętą w naszej świątyni.

Homilię wygłosił ks. Wacław Grądalski, Kustosz Sanktuarium Maryi, Matki Miłości Zranionej i Naszej Nadziei w Skrzatuszu (diecezja koszalińsko-kołobrzeska).

Mszę Świętą razem z Prymicjantem odprawili o. Łukasz Kalisz, redemptorysta z Lublina i nasz ks. Mariusz Balcerowicz.

Ks. Hubert pochodzi z Tarczyna. Od 2001 roku związał się ze Wspólnotą Cenacolo, najpierw w Chorwacji, potem we Włoszech. Skończył Seminarium Duchowne w Fossana (Włochy). 25 marca 2023 r. w Saluzzo otrzymał święcenia kapłańskie i został inkardynowany (przypisany) do diecezji w Saluzzo, we Wspólnocie Cenacolo.