Czwartek, 26 maja 2022 r.   (VI tydzień Okresu Wielkanocnego)   św. Filipa Nereusza, kapłana - wspomnienie obowiązkowe

Droga krzyżowa

W okresie Wielkiego Postu nabożeństwa drogi krzyżowej odprawiane są w każdy piątek

- dla dzieci po Mszy Świętej o 17.00,
- dla dorosłych po Mszy Świętej o 18.00.

Droga Krzyżowa to nabożeństwo, nawiązujące do drogi, jaką odbył Jezus z pałacu Piłata na Kalwarię. Propagowali je w XIV i XV w. franciszkanie z myślą o wiernych, którzy nie mogli udać się do Ziemi Świętej.

Posłani w pokoju Chrystusa

Bóg zaś okazuje nam swoją miłość właśnie przez to, że Chrystus umarł za nas, gdyśmy byli jeszcze grzesznikami. Tym bardziej więc będziemy przez Niego zachowani od karzącego gniewu, gdy teraz przez krew Jego zostaliśmy usprawiedliwieni.
(Rz 5, 8-9)

Getsemani. Czas lęku, pokusy, słabości, łez.
Pokój znajdziemy w Chrystusie – iść za Nim i z Nim, drogą, którą On sam przeszedł, na którą nas posyła.

Stacja I