Czwartek, 28 października 2021 r.   (XXX tydzień Okresu Zwykłego)   św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza - święto

Droga krzyżowa

W okresie Wielkiego Postu nabożeństwa drogi krzyżowej odprawiane są w każdy piątek

- dla dzieci po Mszy Świętej o 17.00,
- dla dorosłych po Mszy Świętej o 18.00.

Droga Krzyżowa to nabożeństwo, nawiązujące do drogi, jaką odbył Jezus z pałacu Piłata na Kalwarię. Propagowali je w XIV i XV w. franciszkanie z myślą o wiernych, którzy nie mogli udać się do Ziemi Świętej.

Droga krzyżowa ze Świętym Józefem

Mąż Jej, Józef, który był człowiekiem sprawiedliwym i nie chciał narazić Jej na zniesławienie, zamierzał oddalić Ją potajemnie. Gdy powziął tę myśl, oto anioł Pański ukazał mu się we śnie i rzekł: «Józefie, synu Dawida, nie bój się wziąć do siebie Maryi, twej Małżonki; albowiem z Ducha Świętego jest to, co się w Niej poczęło. Porodzi Syna, któremu nadasz imię Jezus, On bowiem zbawi swój lud od jego grzechów».
(Mt 1, 19-21)

Tak jak w Getsemani – lęk, niepewność, samotność, modlitwa… Józef już wie – ma przyjąć Maryję i Jej Dziecko, otoczyć ojcowską opieką, wypełnić zamiar Boga.

Stacja I